مسجد امام خمینی کیان آباد اهواز » “خانواده” کلمه طیبه – انتشارات صهبا

.

“خانواده” کلمه طیبه – انتشارات صهبا

مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در مورد خانواده و سبک زندگی اسلامی:

جامعه بی خانواده جامعه آشفته ای است، جامعه نامطمئنی است. جامعه ای است که در آن مواریث فرهنگی و فکری و عقاید نسل ها به یکدیگر آسان منتقل نمی شود. جامعه ای که در آن تربیت انسان به راحتی و روانی صورت نمی گیرد.

خانواده خوب یعنی زن و شوهری که با هم مهربان باشند، باوفا و صمیمی باشند و به یکدیگر محبت و عشق بورزند، رعایت همدیگر را بکنند، مصالح همدیگر را گرامی و مهم بدارند، بعد، اولادی که در آن خانواده به وجود می آید؛ نسبت به او احساس مسئولیت کنند،

….

مرد در چشم زن مظهر اعتماد، نقطه اتکا، نقطه اعتماد هست. محبت خودش را به او در این قالب ترسیم میکند، زن به نوبه خود نقطه اتکا برای مسائل روحی و معنوی زندگی. مرد وقتی به زن نگاه می کند به چشم مظهر زیبایی، مظهر لطافت، مظهر انس، که به انسان آرامش می بخشد نگاه می کند.

….

“المرأه ریحانه و لیست بقهرمانه” شما اگر در تعبیرات اسلامی ملاحظه کنید، درباره زن، درست همان تعبیرات واقعی وجود دارد.

ولیست بقهرمانه؛ قهرمانه به معنی قهرمانی که به فارسی می گوییم، نیست؛ یک تعبیر عربی است که از فارسی گرفته شده است. قهرمان به طور خلاصه یعنی: مباشر امور، سرکارگر. یعنی در خانه شما، زن را به عنوان مباشر امور خودتان ندانید. خیال نکنید که شما رئیس هستید؛ کارهای خانه، بچه ها و امثال آن به عهده یک سرکارگر است؛ سرکارگر هم زن است و باید در برخورد با او رئیسانه عمل کنیم.

….

همان تربیت غلط غربی موجب شد که در دوران حکومت طاغوت در این کشور، زنان به آرایش، تجملات، زینت های بیخودی، تبرج و خودنمایی تمایل پیدا کنند، که این هم از نشانه های مردسالاری است.

 

برگرفته از کتاب “خانواده” به سبک ساخت یک جلسه مطول مطوی در محضر مقام معظم رهبری

اثر انتشارات صهبا

پاسخی بگذاریدسایت های مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مسجد امام خمینی کیان آباد اهواز می باشد. | پوسته وردپرس آموزش طراحی سایت