مسجد امام خمینی کیان آباد اهواز » ” رنج آدم شدن” یادداشت هایی در باره دینداری و دنیای امروز

.

” رنج آدم شدن” یادداشت هایی در باره دینداری و دنیای امروز

شاید دلیل کلافه گی بسیاری از آدم ها در برخورد با اینترنت یا امکان های تلفن همراه، “دوزیست بودن”شان باشد… از یک سو علاقمندند شرمشان را حفظ کنند و از سوی دیگر، نمی دانند در حالی که تمام اطرافیان شان غرق شدن در عریانی و بی شرمی خاص پست مدرنیسم را ترجیح می دهند، چگونه هم زندگی کنند و هم حیای تنیده در ذاتشان را حفظ کنند.

….

صحبت کردن از “قطع ارتباط” بی فایده و نسخه ای ناممکن است. یک “اما”ی درشت، نمی گذارد که اوضاع را همین گونه که به آسانی “می گوییم” بپذیریم. بیشتر ارتباطی که در جامعه امروز ما شکل گرفته و از محدوده دید ما فراتر رفته، محصول اینست که “فن آوری” آمده و “فرهنگ استفاده از آن” نیامده است. از این مهمتر، ناهماهنگی فرهنگ فن آوری با “فرهنگ خودی” است.

….

به چندگانه شدن قانون های “ارتباط دختران و پسران” در دانشگاه ها نگاه کنید. همین چند شاخه گی را به اجتماع بیاورید.

هرکس بسته به درکی که از مفاهیم دینی دارد و بی مراجعه به اصل متن های دینی و سنت پیامبر اکرم (سلام و صلوات خداوند بر او و اهل بیتش) و اهل بیت او قانونی را برای خود می تراشد و به اندازه ای که “نان خور” یا زیردست حرف گوش کن دارد، نسخه اش را تحمیل می کند.

در بخش های رسمی کشوری که دردسر، بیشتر است.

با تعویض هر مدیر یا جایگاه شکل ارتباط بخش های مربوط به خانم ها و بخش های مربوط به آقایان عوض می شود.

هنوز هم می شود بخش هایی را یافت که ورودی اتاق مربوط به خانم های مجموعه را دیوار می کشند تا امکان هر گناهی منتفی شود…. بعد هم برای ایجاد ارتباط زنگ یا پنجره ای با شیشه مشبک می گذارند.

….

آدم معتقدی که نتواند برای استفاده خود از وسیله های رسانه ای امروز، روشی را پیدا کند، یا مجبور می شود خودش را به توفان بی شرمی بسپارد و همرنگ جماعت شود یا رسانه ها را تحریم کند.

….

بر گرفته از  کتاب ” رنج آدم شدن” یادداشت هایی در باره دینداری و دنیای امروز

نوشته سید محد سادات اخوی

پاسخی بگذاریدسایت های مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مسجد امام خمینی کیان آباد اهواز می باشد. | پوسته وردپرس آموزش طراحی سایت