مسجد امام خمینی کیان آباد اهواز » چوب کشتی نوح

.

چوب کشتی نوح

الله اکبر ……. گروهی از دانشمندان روسی برای معدن یابی،  مشغول کندن زمین بودند که به تخته چوب های پوسیده ای سیز برخوردند که علامتهایی که داشتند, دریافتند این چوب ها غیرعادی  و مشتمل بر راز نهفته ای هستند. در میان چوبها،  تخته چوبی مستطیل شکل یافتند که همه را به حیرت انداخت زیرا در اثر گذشت زمان، پوسیدگی به تمام چوب ها راه یافته بود جز این تخته که ۱۴ اینچ طول و ۱۰ اینچ عرض داشت.

دولت روس برای تحقیق و بررسی درباره این تخته چوب کمیته ای متشکل از ۷ استاد برجسته زبان شناس و باستان شناس تشکیل داد که عبارت بودند از:

۱) سولی نوف:  استاد بخش زبان دانشگاه مسکو

۲) ایفاهان خینو:  استاد زبان های باستان دانشگاه رچاینا

۳) میثانن لوفارتگ: رییس اداره باستان شناسی

۴) دی راکن:  عتیقه شناس و استاد دانشگاه لنین

۵)تانمول گورت: استاد زبان دانشگاه کیفزو

۶) ایم احمد کولاد:  ناظم اداره تحقیق زتکومن

۷) میچر کولتوف:  ناظر دفتر تحقیقات دانشکده استالین

بالاخره بعد از ۸ ماه تحقیق وکاوش، معلوم شد که این تخته چوب متعلق به کشتی حضرت نوح ع است که برای مددخواهی چیز هایی بر روی آن نوشته ودر کشتی نصب شده است.

در وسط تخته یک تصویر پنجه مانند وجود داشت که عباراتی به زبان سامانی برآن نگاشته شده بود.  کمیته مذکور بعد از ۸ ماه فکرو دقت وزحمت نوشته مذکور را خواندند و به حروف روسی درآوردند . سپس استاد زبان شناسی بریتانیا آقای ان. اف.  مکس آن را به زبان انگلیسی درآورد که ترجمه آن چنین است:

ای خدای من!  ای مددکار من! به لطف و مرحمت خود و به طفیل ذات های مقدس محمد،  ایلیا (علی)، شبر (حسن)،  شبیر (حسین) و فاطمه دست مرا بگیر.این پنج وجود مقدس از همه با عظمت تر و واجب الاحترام هستند وتمام دنیا برای آنها بر پاشده پس مرا به واسطه نامشان یاری فرما.  تو میتوانی همه را به راه راست هدایت فرمایی.

این واقعه در سه مجله اروپایی زیر به چاپ رسیده :

ماهنامه starof bartania  چاپ لندن

مجله ۲۳ Manchester Sunlight

مجله ۱   London

میتوانید با سرچ در گوگل به این مجلات دسترسی پیدا کرد

هدیه به ارواح طیبه اهل بیت علیهم السلام صلوات

{اللهم صل على محمد وال محمد وعجهل فرجهم

پاسخی بگذاریدسایت های مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مسجد امام خمینی کیان آباد اهواز می باشد. | پوسته وردپرس آموزش طراحی سایت